Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

27 września 2019

Jak  nawiązać dobre stosunki międzynarodowe? Czyli sztuka negocjacji międzynarodowych.

Na przełomie marca i kwietnia 2018 na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej  w Lublinie odbyły się konwersatoria dla studentów Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa Narodowego współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu ”Rozwój kompetencji studentów kierunków stosunki międzynarodowe i bezpieczeństwo narodowe Wydziału Politologii UMCS”.

Celem zajęć było doskonalenie umiejętności komunikacyjnych w obszarze negocjacji międzynarodowych. Słuchacze zapoznali się m.in. z zagadnieniami: poznania różnic kulturowych i ich wpływu na negocjacje międzynarodowe, prowadzenia spotkań negocjacyjnych i renegocjacyjnych oraz negocjacji konfrontacyjnych i integrujących …

W kursie brało udział 48 studentów, by usprawnić proces realizacji spotkań zostali oni podzieleni na 2 grupy. Każda z grup odbyła 12 godzin spotkań dydaktycznych, co dało łącznie 24 godziny szkolenia.

Z protokołu zdawczo – odbiorczego wynika, że zamawiający przyjął realizację usługi bez zastrzeżeń.