Programowanie z elementami mechatroniki im nie straszne!!!

11 września 2019

Cały 2019 zaczęliśmy tak:

W ramach projektu „Otwarta Szkoła” realizowanego ze środków Unii Europejskiej w Gminie Miejskiej Hajnówka w dniach 12 -13.01.2019 oraz 26 – 27.01.2019 odbyło się szkolenie z zakresu programowania z elementami mechatroniki.
Celem kursu było podniesienie kompetencji nauczycieli informatyki Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kusocińskiego w Hajnówce.
Nauczyciele bardzo chętnie brali udział w wykładach, ćwiczeniach, testach, dyskusjach, quizach oraz praktycznej pracy przy komputerze i tworzeniu aplikacji. Uczestnicy szkolenia byli bardzo zaangażowani dzielili się refleksjami, doświadczeniami oraz wnioskami.
Według opinii trenerów przeprowadzone szkolenie było przydatne dla uczestników i zostało pozytywnie przez nich przyjęte, a sami nauczyciele zauważyli, że mają naprawdę spore zdolności myślenia poza schematami. Mało tego – w ankietach podsumowujących od razu deklarowali, że zdobytą wiedzę natychmiast zaczną wykorzystywać w codziennej pracy z uczniami. Czyli… warto było!
My też jesteśmy z tego szkolenia bardzo zadowoleni!