Jak wspierać samorealizację ucznia wykorzystując innowacyjne metody pracy?

17 września 2019

Od lutego do maja 2018 realizowaliśmy długoterminowe szkolenie w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską projektu ”Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem – nowe kompetencje uczniów i nauczycieli w Gminie i Mieście Przasnysz”.

Adresatami szkolenia byli uczniowie i nauczyciele Gminy i Miasta Przasnysz, a na spotkania uczęszczało 65 osób. Aby zajęcia przebiegły sprawnie – ich uczestnicy zostali podzieleni na grupy.

Tematami przewodnimi zajęć były metody pracy badawczej oraz innowacyjne metody prowadzenia zajęć. Także metoda eksperymentu oraz pobudzanie kreatywności, przedsiębiorczości i innowacyjności w czasie zajęć dydaktycznych.

Szkolenie trwało łącznie 288 godzin.

Z przesłanych nam referencji wynika, że szkolenie wywołało bardzo duże zadowolenie wśród osób w nim uczestniczących.