Fundacja na rzecz Nauki Polskiej

18 października 2019

Rozpoczynając przygodę naukową (…) Jak stworzyć pierwszy zespół  badawczy? Szkolenie dla laureatów programu ” First Team”

W terminach 06 – 07.12.2018 r., 05.04.2019 r. oraz 10.05.2019 r., realizowaliśmy serie  3 szkoleń dla laureatów programu ”First Team”  na zlecenie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Celem przeprowadzenia warsztatów było podniesienie kompetencji z zakresu zarządzania zespołem badawczym – uczestnicy podczas zajęć podnieśli  umiejętności zarządzania swoim pierwszym zespołem naukowym  oraz zostali wyposażeni w narzędzia służące do oceny możliwości członków zespołu. Beneficjentami programu byli naukowcy z Polski i zagranicy, przedstawiający różne dziedziny nauk ścisłych i społecznych.

W pierwszym panelu brało udział ok. 38 uczestników natomiast w drugim i trzecim było ok. 15 -20 uczestniczących. Seria spotkań  zakończyła się w ciągu 24 godzin dydaktycznych.

Wszyscy zaangażowani bardzo aktywnie brali udział w spotkaniach. Podczas zajęć wymieniali się swoimi  refleksjami i doświadczeniami, a w czasie przerw bardzo chętnie nawiązywali rozmowy z trenerem zadając dodatkowe pytania powiązane z tematyką poruszanych zagadnień.

Po ukończeniu kursu każdy osoba biorąca udział w spotkaniach otrzymała imienny certyfikat.