Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży

11 października 2019

Rozwój edukacji cyfrowej, nowe środowiska programowania…

Od 05.01.2019 do 31.05.2019 realizowaliśmy dwu etapowe długoterminowe szkolenie na zlecenie Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży w ramach programu ”Razem odkryjemy świat programowania – szkolenie dla nauczycieli i uczniów z podregionu Łomżyńskiego” – program był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Centrum Edukacji Nauczycieli zgłosiło zapotrzebowanie na usługi dydaktyczne z zakresu programowania.
W ramach I teoretycznego etapu zajęć poruszane były następujące zagadnienia:

1.Szkolenie poza środowiskiem wizualnego programowania – wprowadzenie do programowania w środowisku wizualnego programowania Scratch,
2.Szkolenie w innym środowisku programistycznym – serwisy społecznościowe – Scratch, Godzina kodowania, Mistrzowie kodowania,
3.Szkolenie w środowisku wizualnego programowania Scratch.

Natomiast w ramach II praktycznego etapu zajęć poruszane były następujące zagadnienia:

1.Zajęcia praktyczne dla uczniów prowadzone przez nauczycieli pod kontrolom trenera,
2.Pozaszkolne zajęcia dydaktyczne,
3.Spotkania nauczyciela i trenera w trybie online.

W całym przedsięwzięciu brało udział 39 nauczycieli oraz 351 uczniów By uprościć całą procedurę warsztatów uczestnicy zostali podzieleni na grupy. Ponadto etapy szkoleniowe miały określony wymiar czasowy. Schemat godzinowy przedstawiał się następująco:

Etap I – 140 godzin szkoleniowych,
Etap II – 1179 godzin szkoleniowych.

Po ukończeniu spotkań wszyscy zaangażowani w program otrzymali imienne certyfikaty.

Z przesłanych referencji wynika, że nasza firma wykonała zlecenie zgodnie z harmonogramem.